Czujesz, że sprawy firmowe pochłaniają Cię coraz bardziej, a czas przeznaczony dla siebie, rodziny lub hobby niepostrzeżenie skurczył się niemal do zera? Nie wmawiaj sobie, że każdy przedsiębiorca musi przetrwać taki okres! To stan, który może być drogą do wypalenia zawodowego, frustracji i niskiej efektywności Twoich działań. To błędne koło, które nieprzerwane odbije się na wszystkich aspektach twojego życia. Skorzystaj zatem z przydatnych wskazówek – pozwolą Ci one pracować efektywniej i zyskać czas dla siebie.
Co znajdziesz w e-booku 21 sposobów na poukładanie firmy, życia rodzinnego i znalezienie czasu dla siebie?
- Konkretne wskazówki, jak przestać być pracownikiem swojej firmy, a zacząć być jej właścicielem. Wystarczy tylko sukcesywnie wprowadzać je w życie.
- Praktyczne porady, które pozwolą Ci lepiej zarządzać sobą w czasie.
- Informacje na temat tego, jak delegować zadania, budować zespół, tworzyć procedury, przestać zajmować się operacyjnymi działaniami firmy po to, by skupiać się na rzeczach najważniejszych, a więc na strategii i rozwoju firmy.
Jakie korzyści przyniosą Ci moje wskazówki?
- Zyskasz więcej czasu dla siebie, rodziny i przyjaciół.
- Zredukujesz poziom stresu i niepokoju.
- Odzyskasz energię i motywację do działania.
- Skupisz się na sprawach najważniejszych dla Ciebie i Twojej firmy.
Życie prywatne nigdy nie istnieje w oderwaniu od pracy, a zawsze się z nią przeplata. Umiejętność połączenia tych płaszczyzn jest gwarancją sukcesu w obu tych sferach. Już teraz dowiedz się, jak możesz zmienić swoje życie!
Fragment e-booka
PRZESTAŃ SIĘ PORÓWNYWAĆ
Chodzi głównie o porównywanie się do innych rodziców. O czas spędzany z naszymi pociechami. A w zasadzie to często brak czasu i przez to wynikające z tego powodu wyrzuty sumienia każdego rodzica. Bo ciągle za mało, bo w końcu tyle spraw, które trzeba zaplanować, dopiąć, ogarnąć.
Czas, jak wiemy, nie ma niestety tendencji do tego, by go elastycznie dostosowywać do naszych potrzeb. Z drugiej strony może to i dobrze, bo dzięki temu możemy nim mądrzej i uważniej zarządzać.
Być może właśnie sobie pomyślałaś – tak, łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Po pierwsze zadbaj o to, by ten czas, jakkolwiek nie okrojony, był WARTOŚCIOWY. Niech ten wspólny czas będzie wspólnym na 100%. Uważnie, z pełnym skupieniem nie tylko słuchać, ale przede wszystkim starać się SŁYSZEĆ. Wspólny czas, BEZ TELEFONU, czas spędzony na zabawie, gotowaniu, być może wspólny spacer. Nie ważne jak, najważniejsze, że razem.
Jeśli chodzi o mnie, to macierzyństwo przynosi mi mnóstwo satysfakcji i radości. Każdego dnia, wykonując szereg codziennych czynności związanych z firmą, prowadzeniem domu, staram się znaleźć czas na wspólną zabawę, rozmowę, przytulasy.
Szczerze przyznaję, że moje dzieci, ich energia, radość, ładują moje akumulatory.
NIE BÓJ SIĘ MÓWIĆ NIE
Przypomnij sobie, ile razy mówiąc komuś TAK, powiedziałaś sobie NIE. Dlaczego większość z nas ma problem z tym, by innym odmawiać? Boimy się wstydu, odrzucenia, co ktoś sobie o nas pomyśli. Dlaczego dużo ważniejsze jest dla nas, co ktoś inny sobie pomyśli, poczuje, niż to, co sami czujemy, robiąc często coś wbrew sobie, na co nie mamy ochoty. Na przykład branie kolejnych obowiązków, ciągłe ratowanie kogoś z opresji, wchodzenie w relacje, które po prostu Ci nie pasują, często w sytuacjach rodzinnych.
Asertywne stawianie granic, to szacunek do samej siebie i przejaw troski. Należy jasno komunikować swoje potrzeby, w sytuacji gdy ktoś chce przekonać Ciebie na coś, na co nie masz ochoty.
Jak w takim razie ćwiczyć asertywność? Myślę, że należy odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest dla Ciebie ważne? I czy to dobrze, że bardziej troszczysz się o to, co ktoś inny sobie pomyśli o Tobie, być może oceni Cię negatywnie, zamiast słuchać i troszczyć się najpierw o siebie? Szanować swój czas i świadomie poświęcać go na rzeczy i ludzi dla nas ważne. Być może to najwyższa pora, by zacząć słuchać siebie, troszczyć się o swoje potrzeby, przestać się przejmować, co inni o Tobie powiedzą i jasno komunikować swoje potrzeby. Odważnie, ale życzliwie stawiać granice.
Każdy z nas wie, jak cennym zasobem jest czas, zatem twórzmy świadome relacje z ważnymi dla nas ludźmi, którymi chcemy się na co dzień otaczać.